Životní poslání ... cože?

14. března 2015 v 14:51 | ★Lady Nicole★ |  » My articles «
» Hii «

Tak, už je mi lépe a chtěla jsem vám napsat, když se tu tak flákám u cappuccina. Do oka mi padlo téma týdne, tak proč se nevyjádřit, že jo.. :D Vždyť já mám vždycky na všechno názor.
Nadpis vám možná přijde divný, ale za co já nemůžu. Prostě mě to tak napadlo, ani nevím proč. Občas mi takové to "životní poslání" v běžných řečech příjde jako strašná blbost. Ne, že bych tomu nerozumněla, vím, že každý má něco v životě dokázat a tak, jen mi občas přijde divné, že lidi se odvolávají na životní poslání jen když se jim to hodí. Stejně jako na osud. Heh. To je prostě nefér, když se někdo snaží jak pakůň a pak přijde někdo s tím, že je to jeho "životní poslání" jenom proto, že z toho chce něco mít, zapůsobí tím na ostatní a vyhraje nad tím, který se snažil. Už se do toho začínám zamotávat, ale pořád. Nikdy přece nevíš co přesně je tvé životní poslání, ne? To přece zjišťuješ průběžně, tak jak se na to někdo může sakra odvolávat?
No, distancuju se od toho ne příliš pozitivního začátku a budu pokračovat. Já a mé životní poslání? Už hrozně dlouho nad tím vlastně přemýšlím, protože naše rodina je samý životní poslání. Mamka pomáhá všem možným lidem - i když už jí začínají lézt na nervy a já se vůůůůbec nedivím - ale já na to prostě nejsem. Ani nevím proč, prostě jedinej člověk, kterému chci pomoct je přítel. - A to myslím obratně, jakože pomáhám lidem, co mám ráda. Samozřejmě, že si přeju ži votní mír - i když je to klišé, vím jak MOC to je důležité. Ale co já s tím můžu dělat? Prezidentkou OSN se stejně nestanu, tak co s tím já můžu dělat? Každý by se v prvé řadě měl starat o sebe, protože kdyby se všichni lidé na planetě starali o sebe, nemuseli by jim pak ostatní pomáhat. Je hezké, když si lidi vypomůžou navzájem, protože někdo umí to a někdo zas tohle, ale v milionovém měřítku je to prostě něco jinýho. Neprotiřečím si náhodou? To je totiž moje specialita, říkat něco, co za pět minut popřu, ale zároveň si stát za oběma věcma...

Životním posláním každého člověka je být co nejlepším člověkem.

Koukám, že mi to filozofuje v mozku, bezva. :D Vždycky uhnu od tématu, ale jde to jinak? Jak jsem napsla, životním posláním každého člověka je být co nejlepším člověkem. Doufám, že nejsem jediná, kdo si to myslí. Protože když na to budou všichni brát ohled, svět bude lepší. Toť můj názor.
Spousta lidí říká, že cítí, co je jejich životní prostředí. Jo, proč ne. Každej cítí něco. Ale když to necítíte, neznamená to, že to nemáte taky. Má to úplně každej. Někdo své poslání naplní, někdo splní třeba i cizí, aniž by o tom věděl. Tak je svět vyvážený, lidi plní nějaké poslání a všechno je O.K. Teda mělo by být.
Ale co je přesně to "životní poslání"? Pomoc nějaké osobě? Založení nějaké firmy? Mít děti, aby svět nevyhynul? Podle mě je takových poslání spousta. Zářným případem je pro mě Lorna Byrne. Strašně moc ji obdivuju. Je dokonalá. Vídá anděly a její poslání je psát o tom a předat ty vzácné myšlenky lidem. Mě osobně třeba moc pomohla, její knížky žeru úplně na max. Vidíte, a ona to věděla, že její poslání je napsat ty knížky. (Andělé jí to řekli. Kéž by to bylo tak jednoduché u všech.)
Ale co když někdo cítí, že má poslání a neví jaké? Nebo ví a má strach, že ho nedokáže splnit? Co pak? Může být poslání třeba složit písničku? Nebo napsat nějakou větu, kterou si přečte někdo, komu to zachrání život? Poslání jsou různá. jsou jich miliony. A podle mě nemáme jen jedno "životní poslání". Máme jich spoustu a je na nás, jestli si z nich něco vybereme a splníme to, nebo jestli si zvolíme nějaké vlastní. Všechno je důležité, ne?

Zase bych se toho zamotala, tak už se radši zastavím. Na tohle téma bych mohla přemýšlet do nekonečna a nic by z toho stejně asi nevzešlo. Budu se snažit v životě plnit svá poslání, které mi život přihraje do cesty, toť vše. Nic víc prostě nemůžu. Nebudu přece žít jen pro poslání, ne?

Mějte se nádherně a doufám, že jsem nemlela úplný blbosti. :D Pokud jo, tak mi to ani, prosím, nepište, předělávat to nebudu.
Děkuju za pozornost,
odcházím. :D
Vaše

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

» Are you here? «

»»♥♥♥«« 100% (146)

Komentáře

1 - monika - - monika - | Web | 14. března 2015 v 15:09 | Reagovat

... není zač ... jsem ráda, že se ti líbí :-)

2 Hannah Hannah | E-mail | Web | 14. března 2015 v 16:19 | Reagovat

Krásný článek :-) :-) Také jsem psala téma týdne :-) Moc se mi líbí jak si napsala, že poslání člověka je být co nejlepší :-) To si vystihla krásně! :-)

3 Vall Vall | Web | 14. března 2015 v 18:27 | Reagovat

Ahoj,
mě tohle téma moc nezaujalo. Většina témat mě nezaujímá.
Blbosti určitě nepíšeš.
Ten citát: 'Životním posláním každého člověka je být co nejlepším člověkem.' je dost dobrý a pravdivý.

4 Bailey Bailey | Web | 5. září 2015 v 18:48 | Reagovat

Sme späť na blogu! :D
Hoci ako tak pozerám, ty si tu tiež riadne dlho nebola, tak snáď si tento komentár raz všimneš :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nobody can go back and start a new beginning,
but anyone can start today and make a new ending.

[Nikdo se nemůže vrátit a vytvořit nový začátek,
ale každý může začít dnes a vytvořit nový konec.]Děkuju za ikonky a "podpisy" Monice!


★★★★★
☆☆☆☆☆